14 Mayıs 2013 Salı

Gelin Buketimi Ben Yaptım ! :) I made my own bridal bouquet ! :)

Merhabalar. Nikahımıza bir kaç gün kala çok yoğun telaşlar içinde olacağım için postlarımı önceden hazırlayıp taslak olarak kaydettim ve sizlerle paylaşıyorum. Gelin buketim için bir türlü istediğim çiçeği bulamamıştım taki son 10 gün kalana kadar. Facebook'da bu işi yapan bir çok insan var fakat kullandıkları çiçekleri ve istedikleri parayı görseniz acırsınız verdiğiniz o paraya. Eminönün'de 25-30 liraya satılan süngerimsi kağıt gibi güllerden yapmak istemiyordum. Tamam yapma çiçek olsun evimde saklayabileyim ama gerçeğe yakın çiçekler istiyordum. Bazı çiçekçiler yapay ithal çiçeklerden gelin buketi siparişi alıyorlar ama onlarda en az 150'den başlıyor hele ki markalı bir yerden satın alacaksanız 300 lira vermeyi göze alacaksınız demektir. Ben hem kendi zevkime göre yapayım hem de maliyeti uygun olsun diye malzemelerini gittim kendim eminönü'den aldım. İyi ki de almışım :) Şimdi yapım aşamasına geçelim. 


Organze kurdeleler pembe-beyaz-gül kurusu
Organza ribbon pink -white-dusty rose


pembe inci
pink pearl4 demet pembe beyaz güller aldım ve renk renk olacak şekilde gülleri yerleştirerek saplarından lastikledim. Daha sonra gül kurusu kurdele ile etrafını sardım ve toplu iğnelerle sabitledim.

Pembe organze kumaş ve krem rengi tül ile altını çevreleyip ip yardımı ile bağlanır.


Sapının daha sıkı olması için organze tül üzerine kalın selobant ile bantladım ve pembe incilerimizle etrafını sarıp uhu ile uç kısmını yapıştırılır.


Farklı uzunluklarda pembe-beyaz ve gül kurusu kurdeleler ile sapından sıkıca bağlayarak kurdele şekli verilir. 2 adet pembe inci dizisi de bağlanır .

Pembe organze kumaş üzerine pembe incilerimiz kesilerek tek tek yapıştırılır.


ve işte bu kadar ...:) 

 Sevgiler

Serpil8 yorum:

 1. Gerçekten harika olmuş aynısını istesem ne kadara yapabilirsin :)

  YanıtlaSil
 2. hatikaa...
  Ben de gelin buketimi kendim yapmak istiyorum. Böyle de gördükçe iyice cesaretleniyorumm :))

  YanıtlaSil
 3. çok güzel olmuş canımm yaa çok beğendimm ellerine sağlık en güzeli de kendi emeğin olması güle güle kullan ve sakla :)

  YanıtlaSil
 4. Serpil bence harika olmuş
  Bu çiçeği özel ve kıymetli yapan kendi el emeğin göz nurun olması:)

  YanıtlaSil
 5. çok çok begendimmm, emeğine sağlık..

  YanıtlaSil
 6. çok güzel olmuş emeğine sağlık

  YanıtlaSil
 7. Çok güzel olmuş. Ben de gelin çiçeklerimi kendim yapmıştım. İlgilenen arkadaşlara faydası olur belki. Aşağıdaki posta bakabilirler.

  http://www.tidyghost.com/2014/12/gelin-buketlerim.html

  YanıtlaSil

Fikirlerinizi paylaşmanız benim için çok önemli, yorum yaptığınız için teşekkür ederim:)